کارت گارانتی درب های اتوماتیک شرکت پروشات در

پروشات‌دُر پیشنهادی شگفت‌انگیز را در قالب پکیج گارانتی طلایی به مشتریان خود ارائه می‌دهد، در این طرح ( گارانتی طلایی) به‌هیچ‌عنوان با جمله (این مورد شامل گارانتی نمی‌باشد) مواجه نخواهید شد و سال‌ها با خیالی آسوده از محصولات خریداری‌شده خود استفاده نموده و از مزایای گارانتی بدون قید و شرط و تأمین قطعات یدکی موردنیاز بهره‌مند می‌گردید. امری که متاسفانه به علت شرایط ارزی و هزینه های سنگین دپو قطعات یدکی برای سایر برندهای موجود در بازار ایران امکان پذیر نمی باشد.

تجربه چندین ساله پروشات درزمینهٔ تولید، نصب و راه‌اندازی و خدمات‌دهی درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای و بررسی‌های دقیق جامعه آماری در ایران درنهایت منجر به ایجاد سیستم گارانتی پروشات گردیده که این سیستم همواره مورد پایش به‌روزرسانی قرارگرفته و نظرات و پیشنهاد‌ها مشتریان و استفاده‌کنندگان از درب‌های اتوماتیک تولیدی این شرکت بررسی و اعمال خواهند شد.

در سیستم گارانتی طلایی :

۱)       کلیه خدمات و سرویس‌دهی‌ها بدون قید و شرط می‌باشند

۲)       درب‌های خریداری‌شده در فواصل زمانی معین به‌صورت کاملاً رایگان بازدید و سرویس دوره‌ای می‌گردند.

۳)     در بازدیدهای دوره‌ای رایگان صورت گرفته کلیه قطعات درب توسط کارشناس فنی مورد بازرسی قرارگرفته و در صورت مشاهده هرگونه عیب قطعه مذکور تعویض گردیده تا از صدمات احتمالی آتی به درب پیشگیری به عمل آید.

۴)       گارانتی طلایی در تمامی نقاط ایران قابل‌اجرا می‌باشد و نمایندگان شرکت پروشات در سرتاسر کشور موظف به پاسخگویی مشتریان گرامی می‌باشند.

۵)       در صورت اعلام خرابی رفع عیوب احتمالی در اسرع وقت و بدون دریافت هزینه از مشتریان صورت خواهد گرفت.

۶)       قرارداد گارانتی طلایی طی یک کارت گارانتی در اختیار خریداران گرامی قرار خواهد گرفت.

۷)     اقدامات صورت گرفته در هر دوره در دفترچه خدمات پس از فروش سیستم که در اختیار مشتری می‌باشد درج و یک نسخه از آن‌که توسط مشتری تائید و امضا گردیده است به شرکت ارجاع و در تاریخچه درب بایگانی خواهد گردید تا در مواقع لزوم به آن مراجعه شود.

۸)       مدت زمان گارانتی طلایی پس از اتمام قابل تمدید توسط مشتریان گرامی خواهد بود.